reklama

Wiktoriański cyrk? Nie, to The Midnight Grindshow

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie steampunkiem. Ciężko jednak takim określeniem nazwać The Midnight Grindshow, grę, która choć czerpie z klimatów wiktoriańskich, to brakuje w niej techniki pary i elektryczności. Mamy za to wyraźne nawiązanie do motywów cyrkowych. Pomysł jest nowatorski, inny od tego, co możemy teraz zobaczyć w grach.

Któregoś dnia budzisz się na opuszczonej, mglistej łące. Nie masz pojęcia kim jesteś i gdzie się znajdujesz. Zaczynasz rozumieć, że straciłeś swoje wspomnienia, a jedyne co widzisz, to migoczące światła namiotów w oddali. Nie musisz jednak długo czekać, by zostać zaatakowanym przez grupkę groteskowych klaunów. Twój cel to pokonanie ich i odebranie im broni i błyskotek. A to dopiero początek twoich zmagań w tym dziwnym świecie.

The Midnight Grindshow jest RPG-iem i grą logiczną w jednym. Gracz skupia się na poszukiwaniu tajemniczego, wędrownego cyrku, który pojawia się o północy i znika o świcie. W trakcie swojej wędrówki napotka potężnych, skorumpowanych wykonawców rozmaitych atrakcji, a także kilka zaskakująco dobrych postaci, które będą chciały pomóc mu w jego podróży. Twórcy zapowiadają, że rozwiązanie zagadki jest dużo ciekawsze, niż możemy się spodziewać.

Studio chce nam zaoferować grę, w którą będzie można grać zawsze i wszędzie, dlatego zdecydowano się przygotować ją na platformy mobilne. Produkcja trafi urządzenia z iOS-em i Androidem. Najpierw jednak pomysł musi uzbierać na Kickstarterze 130 tysięcy dolarów, na pokrycie kosztów stworzenia gry. Póki co projekt uzbierał nieco ponad 12 tysięcy, ale do końca pozostało jeszcze 21 dni.

Warto obserwować stronę twórców gry oraz ich fanpage'a, gdzie będą na bieżąco pojawiać się wszystkie nowe informacje. Czekamy na wynik zbiórki na Kickstarterze i wiadomość, czy gra ostatecznie zostanie wydana.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić