Wild West Story

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wild West Story to ciekawa układanka przedstawiona w formie opowiadania i przygody oferująca ponad 100 ciekawych układów. Przenosi nas ona w czasy Dzikiego Zachodu ukazując jednocześnie w formie prostej historyjki zmagania tamtejszej ludności z ówczesną rzeczywistością.

Co do samej rozgrywki to jest ona łatwa w zasadach i prosta w opanowaniu. Naszym głównym zadaniem jest dopasowywanie do siebie takich samych motywów porozstawianych w sposób nieregularny po całej planszy gry. Ulokowanie co najmniej trzech takich samych elementów obok siebie skutkuje ich zniknięciem oraz pojawieniem się na ich miejscu nowych segmentów. Głównym utrudnieniem jest to, że wszystkie nasze działania muszą skupiać się w ściśle określonym miejscu, a dokładnie mówiąc wzdłuż trasy, którą podąża nasza bohaterka. Naszym głównym celem jest jak najszybsze odblokowanie całego szlaku.

Ciekawym przerywnikiem pomiędzy głównymi etapami rozgrywki są krótkie minigry, które pełnią rolę testu na spostrzegawczość. Są one pewnego rodzaju dodatkiem świetnie urozmaicającym rozgrywkę.

Oprawa audiowizualna w Wild West Story stoi na przyzwoitym poziomie, a przy tym gra nie posiada wysokich wymagań. Trzeba również przyznać, że pozycja jest dopracowana w szczegółach i może stanowić ciekawą propozycję zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Kolejna kolorowa i niezbyt skomplikowana rozrywka
Monotonna i szybko potrafi się nudzić, dodatkowe mini gry nie do końca zrozumiałe na pierwszy rzut oka, brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
13.12.2014 00:20

Kolejna gra z typu ułóż 3 lub więcej klocków z takim samym obrazkiem a one znikną. Tym razem prosta rozgrywka przenosi nas w kolorowy świat dzikiego zachodu, gdzie naszym zadaniem jest odbudowa znaczonego miasteczka.

Tutaj jednak pomysł kolejnych plansz został nieco urozmaicony, ponieważ nie chodzi tutaj (jak w większości tego typu gier) o zdobycie określonej ilości punktów a o przeprowadzenie młodej dziewczyny prze "meandry planszy". Przeprowadzenie polega oczywiście na tworzeniu kolejnych trójek elementów i odsłanianiu drogi do mety. Oczywiście stałym elementem rozgrywki są mini gry polegające główne na poszukiwaniu zagubionych elementów budynków miasteczka dzikiego zachodu. Niestety w niektórych przypadkach tych mini gier nie do końca wiadomo czego mamy szukać i zabawa staje się nieco irytująca.

Sumując - i tym razem jeśli lubicie kolorowe niezbyt wymagające myślenia łamigłówki to ta gra jest dla Was. Ja takie gry lubię a więc szczerze polecam