Win Toolkit Win Toolkit 1.7.0.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Win Toolkit to niewielkie narzędzie do personalizacji nośnika instalacyjnego systemów operacyjnych Windows. Z jego pomocą zintegrujemy z instalatorem dodatkowe oprogramowanie, sterowniki, pakiety językowe itp., a także usuniemy z niego zbędne dla nas składniki i komponenty.

Program wyposażony został w zestaw funkcji pozwalających kompleksowo dostosowywać niemal wszystkie aspekty nośnika instalacyjnego systemu Windows. Znajdziemy wśród nich opcje do integracji z kreatorem instalacji wszelakiego rodzaju dodatki, aplikacje, sterowniki, tematy graficzne, pakiety językowe, aktualizacje i inne zmodyfikowane przez użytkownika pliki.

To jednak nie koniec możliwości Win Toolkit. Potrafi on także usuwać z nośnika wszelakie zbędne dla nas funkcje i oprogramowanie domyślnie instalowane z systemem - m.in. odtwarzacz multimediów Windows Media Player, przeglądarkę Internet Explorer itp. Narzędzie daje użytkownikowi możliwość tworzenia w pełni zautomatyzowanych instalatorów Windowsa, w których samoczynnie akceptowana będzie licencja, podawana nazwa komputera, hasło, wpisywany klucz licencyjny itp.

Bogata funkcjonalność narzędzia obejmuje również opcje pobierania z Internetu obrazów ISO takich systemów jak Windows 7 SP1 oraz Windows 8 RTM, które udostępniane są bezpłatnie do pobrania wraz z testowymi kluczami przez firmę Microsoft. Ponadto w Win Toolkit znajdziemy również menedżer WIM, konwerter plików z aktualizacjami MSU do formatu CAB, narzędzie do podziału i łączenia obrazów dysków czy konwerter plików językowych. Z jego poziomu stworzymy również własne dodatki do instalatorów w formacie WA.

Win Toolkit pomimo braku polskiej wersji językowej wyposażony został w przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs graficzny, a wszystkie dostępne w nim narzędzia dostępne są na odpowiednich kartach przeznaczonych dla użytkowników początkujących i zaawansowanych. Program w efekcie swojej pracy tworzy obraz ISO zgodny z systemami BIOS i UEFI. Z jego pomocą stworzymy również nośnik zawierający systemem w edycji 32- i 64-bitowych oraz instalator możliwy do zapisania na dysku USB.

Uwaga!

  1. Do poprawnego działania narzędzia w systemach Windows XP i Vista wymagana jest instalacja komponentu DISM Installer oraz .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!