r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WinBatch 2017A

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinBatch to rozbudowany program do automatyzacji niemal dowolnych działań w systemie Windows. Odpowiednie instrukcje należy w nim zakodować przy użyciu języka skryptowego o stosunkowo prostej składni.

Galeria programu

Samo korzystanie z gotowych scenariuszy jest już jednak równie proste, co w innych programach tego typu. Wykonanie konkretnych czynności można przypisać do pozycji w menu, wywołania komendy lub kombinacji przycisków na klawiaturze. Program jest przykładem narzędzia nastawionego wyłącznie na funkcjonalność; jego interfejs nie jest nowoczesny, za to możliwości - ogromne.

Aplikację można polecić w szczególności wymagającym i ambitnym użytkownikom komputera, których nie odstrasza konieczność samodzielnego zakodowania odpowiednich działań. Ta „wada” jest jednocześnie głównym atutem programu, ponieważ otwiera przed użytkownikiem pole do automatyzacji praktycznie dowolnej czynności w systemie operacyjnym.

Zamiast samodzielnie tworzyć nowe skrypty, można skorzystać z zainstalowanych na starcie przykładów lub sięgnąć do źródeł internetowych. Przez kilkanaście lat rozwoju programu, udostępniono do niego łącznie ponad 20 dodatkowych bibliotek oraz kilka tysięcy gotowych skryptów.

Uwaga!

Edycja trial została ograniczona czasowo do 21 dni działania.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Automatyzacja zadań w Windowsie dla zaawansowanych z WinBatch 2017A

5
OPROGRAMOWANIE 05.01.2017 | Oskar Ziomek

Podczas pracy z komputerem można wykonywać wszystkie czynności ręcznie, jednak aby ułatwić i przyśpieszyć powtarzalne zadania, z pomocą przychodzi ich automatyzacja. Jednym z programów, który pomaga ją skonfigurować jest WinBatch, który otrzymał właśnie aktualizację. W przeciwieństwie do prezentowanej przez nas niedawno aplikacji Ellp, gdzie głównym atutem była prostota obsługi i atrakcyjny interfejs, tutaj najważniejsza jest funkcjonalność, zaś UX odsunięto na dalszy plan. WinBatch to tak naprawdę wysokopoziomowy język programowania. Jest jednak dużo mniej skomplikowany, niż chociażby…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.