WinCompose WinCompose 0.9.3

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinCompose bardzo przydatne narzędzie, które umożliwia wstawianie znaków specjalnych do rozmaitych dokumentów tekstowych.

Dzięki niemu bez problemu w wybranym pliku umieścimy określone grafiki czy też symbole (np. litery z innych alfabetów, znaki obcej waluty). Pozornie może wydawać się to niekoniecznie potrzebne, ale WinCompose przyda się na przykład użytkownikom, którzy wykorzystują Notatnik do pracy i chcą zabezpieczyć swoje dzieło poprzez wstawienie znaku wodnego czy też informacje o prawach autorskich. Jednocześnie opisywane narzędzie zwiększa możliwości Notatnika, pozwalając umieścić w nim rozmaite ikony.

Twórcy przygotowali obszerną bibliotekę symboli (wraz z wyszukiwarką) i zaproponowali prosty w obsłudze interfejs użytkownika wykorzystujący system poleceń wydawanych na klawiaturze. Używając odpowiednich skrótów możemy szybko wstawić wybraną grafikę do dokumentu. Naturalnie lista wszystkich skrótów jest dostępna z poziomu głównego okna WinCompose, które uruchamiamy poprzez kliknięcie ikony widocznej na pasku zadań systemu Windows.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wstawianie znaków w programy nie będące Wordem, logiczne kombinacje znaków
Czasami za dużo alternatyw dla jednego znaku
ocena użytkownika
26.04.2019 13:28 • Recenzja do wersji 0.9.0

Program niezależny od konkretnych edytorów tekstu, co pozwala zapomnieć o regułach autoformatowania i klasycznych skrótach klawiszowych. Klawisz uruchamiający program (polecam lewy Alt) pozwala na dostęp do układów zdefiniowanych tylko dla Compose, opartych na najprostszych skojarzeniach wizualnych rodem z klasycznych emotikonów. Przeważnie dla jednego znaku mamy kilka możliwości, co bywa zarazem przydatne i dezorientujące. Przydatne, bo mamy wybór. Dezorientujące - kiedy przebijamy się przez listę w poszukiwaniu naszego znaku. Ale i tak zazwyczaj korzysta się na co dzień z określonego zakresu znaków, więc po kilkukrotnym konsekwentnym wprowadzeniu sekwencji powinniśmy się do niej przyzwyczaić.