WinCvs 2.1.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinCvs jest darmowym, graficznym klientem CVS dla środowiska Windows. Zawiera również zintegrowane narzędzie dostępne z linii poleceń, jak i tryb dostępu local, umożliwiający tworzenie repozytoriów lokalnych bez uruchamiania usługi pserver. Pozwala na obsługę CVS praktycznie bez znajomości poleceń trybu tekstowego. Program działa w oparciu o CVSNT, odmianę CVS dla platformy Windows. CVS (ang. Concurrent Versions System) wykorzystuje się do grupowej pracy nad rozległymi projektami. Umożliwia kontrolę wersji plików, cofanie się do dowolnego stadium rozwoju projektu, porównywanie zmian w plikach czy wprowadzanie modyfikacje.

Użytkownicy wprowadzają zmiany w plikach lokalnych, następnie wysyłają zmienione wersje na serwer. W przypadku gdy kilka osób próbuje wysłać na serwer ten sam zmieniony plik, otrzymują informację o konflikcie, chyba, że każda z osób zmodyfikowała inny fragment kodu, w takim wypadku CVS jest w stanie sam połączyć zmiany w jednym pliku. CVS umożliwia również blokowanie pliku nad którym pracujemy, w tej sytuacji żadna osoba zaangażowana w projekt nie będzie mogła go nadpisać w repozytorium aż do momentu wysłania przez nas gotowego pliku.

Ważną zaletą tego rozwiązania jest praktycznie nieograniczona ilość osób która może pracować nad jednym projektem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
slepcu   7 #4 02.02.2015 10:45

wiem że ostatnie komentarze są stare... ale ludzie dajcie sobie na wstrzymanie, to nie jest porownanie cvs do innych tego typu programów, tylko opis jednego z klientów CVSa dla windowsa. Jasne że git, hg czy nawet svn jest lepszy, ale to jak porównanie gwoździa do wkręta

  #3 25.02.2012 22:41

dla mnie najlepszy jest Tortoise Hg (jak dla mnie jest lepszy niż Tortoise SVN)

  #2 25.07.2011 16:21

TortoiseSVN jest duzo lepszy

  #1 06.04.2010 16:07

Wolę subversion