WinRAR dostępny w wersji dla Androida, za darmo

WinRAR dostępny w wersji dla Androida, za darmo

WinRAR dostępny w wersji dla Androida, za darmo
Redakcja
06.03.2014 00:18

Możemy tylko zastanawiać się, czy w firmie RarLab, która jest producentem aplikacji WinRAR dla komputerów i systemu Windows spodziewano się kiedyś, że jej program zdobędzie taką popularność. Jest to jedno z najczęściej używanych akcesoriów, co widać chociażby po statystykach pobrań naszego serwisu. Równocześnie można pokusić się również o stwierdzenie, że jest to do spółki z Total Commanderem jedna z aplikacji używanych niezgodnie z licencją po wygaśnięciu okresu próbnego… Nie straszy to jednak producenta, który postanowił przygotować wersję mobilną swojej aplikacji. W przeciwieństwie do wersji dekstopowej jest ona zupełnie darmowa.W mobilnej wersji RAR dla systemu Android użytkownik znajdzie całkiem sporo opcji. Główne okno zawiera listę plików i na swój sposób przypomina manager. Posiada on także pewne jego podstawowe możliwości: pozwala na tworzenie nowych folderów, zmianę nazwy, wycinanie, wklejanie, kopiowanie do schowka., a także usuwanie danych. Przytrzymanie dotyku dłużej na pliku lub katalogu daje dostęp do opcji dodawania do archiwum (o nazwie zaznaczonego zasobu lub zupełnie nowego). Podczas tworzenia nowego archiwum użytkownik może z kolei skonfigurować kilka opcji: nazwę archiwum, ścieżkę do niego, tryb kompresji (RAR, ZIP lub RAR 4.x) czy też opcję usuwania oryginalnych plików po utworzeniu archiwum. Możliwe jest także zabezpieczenie go za pomocą hasła, zaś z opcji zaawansowanych wybranie stopnia kompresji, rozmiaru słownika, ilości danych naprawczych, a także automatycznego dzielenia na części o określonym rozmiarze. Pozostałe opcje to testowanie utworzonego archiwum, czy też wyświetlanie czasu operacji.

Obraz

Jeżeli użytkownik często kompresuje dane z określonymi ustawieniami, może z poziomu aplikacji utworzyć i zapisać własne profile, aby uniknąć konieczności wprowadzania tych samych danych. Aplikacja pozwala także na testowanie już istniejących archiwów pod kątem istnienia błędów, a także wbudowany program testujący wydajność procesora (benchmark) na podstawie szybkości kompresowania i dekompresowania. W ramach ustawień użytkownik może zmienić skórkę (do wyboru jasna lub ciemna), włączyć powiadomienia dźwiękowe, a także historię tworzonych archiwów. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

Czy udostępnianie takiej aplikacji ma sens? Zaletą jest bez wątpienia zerowy koszt, przez co sporo użytkowników może chociażby jej spróbować. Prawda jest jednak taka, że aplikacja wchodzi do sklepu Google bardzo późno. Obecnie wiele managerów plików, tak tych prostych jak i bardzo zaawansowanych pozwala chociażby na proste operacje związane z archiwami nie ograniczając się przy okazji jedynie do formatów RAR oraz ZIP. Aplikacja przyda się więc zapewne tym użytkownikom, którzy potrzebują czegoś więcej, lub po prostu z jakichś powodów muszą używać formatu RAR. Oczywiście znajdziecie ją w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, zapraszamy do wypróbowania, oczywiście o ile spełniacie wymagania tj. posiadacie urządzenie z systemem Android 4.0 lub nowszą jego wersją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)