WinReducer EX-100 v2.0.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WWinReducer EX-100 to przydatne narzędzie, służące do modyfikacji dysku instalacyjnego systemu Windows 10. Przy jego użyciu dostosujemy do własnych potrzeb instalowane środowisko operacyjne, usuwając z niego zbędne komponenty, a dodając składniki, które musielibyśmy zainstalować w późniejszym etapie ręcznie.

Jedną z podstawowych funkcji programu WinReducer EX-100 jest możliwość redukowania rozmiaru obrazu dysku instalacyjnego poprzez usuwanie z jego zawartości zbędnych elementów, takich jak czcionki, sterowniki, wersje językowe, kompozycje graficzne itp. Z drugiej strony natomiast narzędzie pozwala użytkownikowi integrować z nośnikiem instalacyjnym własne wskaźniki myszy, motywy graficzne, tapety, jak również dowolne aplikacje, sterowniki, aktualizacje systemu oraz dodatkowe wersje językowe. Co istotne, raz stworzona konfiguracja może zostać zapisana na dysku i wykorzystywana w kolejnych operacjach modyfikacji.

Decydując się na modyfikację dysku instalacyjnego systemu będziemy potrzebowali jedynie obraz ISO tegoż nośnika lub pliki skopiowane z niego w tradycyjny sposób. Do poprawnego działania WWinReducer EX-100 wymagane mogą być dodatkowe aplikacje, których lokalizację na dysku wskazać należy przy pierwszym uruchomieniu narzędzia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
vitos   3 #4 18.11.2017 12:36

Uwaga na ten program. Prawdopodobnie ma on uszkodzone usuwanie niektórych elementów oraz usług a także prawidłowe integrowanie aktualizacji Windows z obrazem instalacyjnym. Mianowicie chodzi o to, że jeśli usuniemy sobie niektóre niechciane komponenty (dla przykładu OneDrive - no bo nie chcemy korzystać z chmury M$, albo Windows Defender - no bo używamy innego antywirusa, lub usuniemy inne niepotrzebne komponenty), albo jakieś usługi (dajmy na to Windows Insider Hub - bo np. nie zamierzamy korzystać z program Insider) oraz potem nałożymy aktualizacje na obraz instalacyjny, to po zakończeniu tworzenia obrazu ISO, zainstalowaniu go może się okazać, że nie będą się instalowały nowe aktualizacje lub inne dziwne rzeczy będą się działy. Na pewno nie przechodzi pozytywnie Windows Resource Checker (sfc /VERIFYONLY) z linii komend jako administrator.

Dlatego radzę lepiej używać programu NTLite, gdyż z nim takowych problemów nie ma. Na obrazie zmodyfikowanym NTLitem polecenie "sfc /VERIFYONLY" przechodzi poprawnie. Niestety NTLite jest płatny, żeby można było użyć w nim wszystkich funkcji. Ja kupiłem sobie jedną licencję i polecam ten program. Nie robi żadnych krzaków w zmodyfikowanej instalce ISO.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.11.2017 12:36
Mark7   7 #3 20.03.2017 12:03

@Mario222222 (niezalogowany): A do tego nie może być zainstalowany na ścieżce, która zawiera spacje czyli np. "Program Files".

  #2 10.12.2016 12:54

Szajs, wymaga aktywacji i g... mozna na nim zrobic, bo aktywacja

  #1 07.08.2015 19:01

Pod Win10 Home 64-bit zawiesza się podczas montowania instalki potrzebnej do późniejszej redukcji plików. Pasek montowania dochodzi do ok. 85% i zawiesza się. Dotyczy zarówno ES-Series jak i EX-Series.