WinZip 10 już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

WinZip 10 w wersji finalnej jest już dostępny. Tak jak można było przypuszczać choćby po numeracji, wersja 10.0 oferuje więcej niż tylko kosmetyczne poprawki.

Do nowej wersji programu WinZip wprowadzono wiele znaczących zmian i ulepszeń. Wersja 10 oferowana jest w dwóch odmianach - Standard i Professional. Obie odmiany udostępniane są w ramach tego samego pliku instalacyjnego, a różnice funkcjonalne uzależnione będą od wprowadzednia odpowiedniego kodu rejestracyjnego.

Przede wszystkim "dziesiątka" wyposażona została w nowy algorytm kompresji umożliwiający osiąganie lepszych współczynników kompresji (dwie metody kompresji: PPMd i bzip2 - wersja 9 wykorzystywała bzip2, tak więc do dekompresji plików spakowanych za pomocą PPMd niezbędna jest wersja 10). Drugą zasadniczą zmianę łatwo jest dostrzec "gołym okiem" - nowe okno zarządzania plikami (w stylu Eksploratora) dzięki któremu, jak planują autorzy, wzrosnąć ma komfort pracy na plikach i katalogach. Program posiada system automatycznej aktualizacji, a także wspiera menedżera rozszerzeń Windows XP SP2 (może zablokować rozpakowywanie plików "niebezpiecznych").

WinZip Job Wizard dostępny w wersji Pro umożliwia w prosty sposób dokonywanie zaawansowanych automatycznych operacji (np. tworzenie kopii zapasowych). Wersja Pro (niezbędne Windows XP) umożliwia tworzenie archiwów ZIP bezpośrednio na płytach CD, bez konieczności korzystania pośrednio z dysku twardego. Duże archiwa automatycznie zostaną podzielone na odpowiednią ilość płyt. Funkcja Quick file selection umożliwia szybkie wyszukanie w archiwach plików z informacjami potrzebnymi w danym momencie użytkownikowi.

Niestety posiadacze licencji na starsze wersje nie mogą dokonać bezpłatnego uaktualnienia. Najnowszą wersję można instalować bez usuwania posiadanej, do tej samej lokalizacji.

Zapraszamy do pobierania wersji testowej w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Kompresory plików

© dobreprogramy
s