reklama

Windows 10 14901 – pierwsza porocznicowa kompilacja już w rękach Insiderów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Nie ochłonęliśmy jeszcze po nowościach (i kłopotach), jakie przyniosła Rocznicowa Aktualizacja Windowsa 10, a Microsoft już ogłasza udostępnienie uczestnikom programu Windows Insider kolejnej kompilacji, oznaczonej numerem 14901, w kanale Fast Ring.

Jest to o tyle istotne, że stanowi ona w zasadzie pierwszą, na razie bardzo wczesną, zapowiedź kolejnej dużej paczki aktualizacji systemu Microsoftu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, w pierwszej kolejności nowe kompilacje trafiają na pecety, później pojawią się na urządzenia mobilne. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę, że wciąż nie ukazała się mobilna Rocznicowa Aktualizacja, której start był wyznaczony pierwotnie na 9 sierpnia.

A co nowego w kompilacji 14901? Edukacja! Do tej wersji Windowsa 10 nie trafiły jeszcze żadne ważne nowości, które pojawią się wraz z nadejściem Redstone 2 zapewne na początku przyszłego roku. Otrzymaliśmy za to poprawki w postaci, jak ujmuje to Microsoft, nowych sposobów edukowania klientów na temat funkcji w Windowsie 10.

Złośliwi mogliby tutaj przywołać ducha Spinacza, bo właśnie na poradach i wyświetlaniu dodatkowych komunikatów informacyjnych o Windowsie skupia się kompilacja 14901. Jest to dość ciekawe, bo najnowsza kompilacja testowa informuje między innymi o nowościach, które pochodzą z Rocznicowej Aktualizacji i Insiderom są z całą pewnością dobrze znane. Można jednak zakładać, że następne wersje Windowsa będą rozbudowywać element informacyjny, co mogą docenić mało doświadczeni użytkownicy.

Nowe, edukacyjne, powiadomienia można łatwo wyłączyć w ustawieniach widoku Eksploratora. Oczywiście premiera kolejnej kompilacji jest także okazją do podziękowania dla społeczności Windows Insider, bez której kompilacja 14393, znana lepiej jako Rocznicowa Aktualizacja, nie mogłaby powstać.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić