reklama

Windows 10 15002: Microsoft wycofuje się z automatycznej aktualizacji sterowników?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Aktualizacja, 10.01.2017 r.
Kompilacja 15002 jednak trafiła do członków programu Windows Insider w kanale Fast Ring. Nowościom poświęciliśmy oddzielny artykuł.

Pod koniec grudnia do Sieci wyciekła kompilacja 14997 Windowsa 10. Pojawiło się w niej wiele nowych funkcji, jednak nie należy się spodziewać, że trafi w ręce Insiderów. Historia lubi się powtarzać: dziś WalkingCat poinformował o wycieku Windowsa 10 w wersji 15002.

Kompilacja 15002 także nie trafi do Insiderów z powodu problemów z aktualizacją – historia Unified Update Platform rozpoczyna się raczej mało chwalebnie. Microsoft miał się z nimi uporać już w kolejnych wersjach i to zapewne jedna z nich trafi w przyszłym tygodniu do uczestników programu Windows Insider. Tymczasem dzięki wyciekowi już teraz możemy przyjrzeć się najważniejszym nowościom. Z pewnością nie ma ich aż tyle, jak w przypadku 14997, ale szczególnie jedna może się podobać.

Dotyczy bowiem Windows Update. W połowie grudnia informowaliśmy, że Microsoft zamierza wzbogacić Creators Update o funkcję automatycznej aktualizacji sterowników, przede wszystkim do kart graficznych, za pośrednictwem Windows Update. Ma to ułatwić życie graczom, choć w praktyce może powodować wiele problemów w związku z błędami, jakie nierzadko występują w sterownikach do kart graficznych.

Jak informuje MSPowerUser, w zaawansowanych ustawieniach Windows Update pojawiła się możliwość wyboru, czy usługa ma automatycznie aktualizować także sterowniki, czy też wyłączyć je z listy. Wygląda zatem na to, że Microsoft wziął pod uwag wcześniejszą krytykę automatycznego pobierania nowych wersji sterowników i w Creators Update decyzja zostanie oddana w ręce użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama