Windows 10 15025: obsługa monitorów brajlowskich i rozszerzony tryb nocny

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Ostatnie kompilacje testowe Windowsa 10 obfitowały w liczne ważne nowości, na czele z trybem dla graczy. Microsoft właśnie udostępnił kolejną, oznaczoną numerem 15025, którą pobierać mogą uczestnicy programu korzystający z kanału Fast Ring, jednak tylko na maszyny z 64-bitowymi procesorami.

Tym razem jednak producent nie zaskoczył nas żadną szczególnie ważną nowością, choć z pewnością z entuzjazmem powitają kompilację 15025 użytkownicy wykorzystujący ułatwienia dostępu. Odtąd w Ustawieniach możliwe jest włączenie obsługi Narratora dla monitorów brajlowskich. Konieczne jest do tego pobranie programów BRTLLY i Liblouis, co możliwe jest z poziomu menu ustawień Narratora.

Ponadto ułatwienia dostępu umożliwiają teraz przełączenie dźwięku stereo do mono – wśród osób z wadami wzroku popularne ma być bowiem zakładanie podczas używania Narratora tylko jednej słuchawki, aby pozostać w kontakcie z otoczeniem. Opcja jest dostępna w menu Ustawienia>Ułatwienia dostępu>Inne.

Microsoft rozwinął także możliwości trybu nocnego, czyli trybu ograniczenia emisji niebieskiego światła. Zwiększono zakres temperatury barwowej do 1200 kelwinów. Nowość pojawiła się także w Centrum Opinii – odtąd dostępne są tam kolekcje, które grupują podobne zgłoszenia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie