Windows 10 15042: na drobne poprawki w Edge'u trzeba było czekać dwa tygodnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Uczestnicy programu Windows Insider, pobierający aktualizacje w kanale Fast Ring, mogą już testować kompilację Windowsa 10 oznaczoną numerem 15042. Mimo że na tę wersję czekać musieliśmy ponad dwa tygodnie, to nie można powiedzieć, aby wprowadzone zmiany były szczególnie ważne.

Dotyczą one przede wszystkim przeglądarki Microsoft Edge. Producent robi wiele, by oprócz przeglądania witryn, Edge rzeczywiście sprawdził się jako czytnik e-booków. Udoskonalono zatem funkcję odczytywania tekstu na głos – w wersji 15042 strony będą zmieniały się wraz z odczytem. Ponadto raz wprowadzona konfiguracja odczytu na głos zostanie zapisana i będzie używana także w przypadku kolejnych e-booków.

Odpowiedniego oznaczenia doczekały się także karty, na których wyświetlane są lokalne pliki EPUB. Na karcie zobaczymy ikonę książki. Nowości w obsłudze e-booków to nie jedyne zmiany w Edge'u. Przeglądarka już od jakiegoś czasu blokuje domyślnie wyświetlanie plików SWF, jednak odtąd będzie informować o tym komunikatem pop-up.

W nowej kompilacji testowej Windowsa wprowadzono także kosmetyczną poprawkę w asystencie Cortana. Microsoft jest bowiem zdania, że użytkownicy kochają animacje, więc... odświeżyli animację w panelu asystentki. Wciąż jednak nad Wisłą Cortana pozostaje ciekawostką, a o poszerzeniu jej umiejętności o obsługę kolejnych wersji językowych nie pojawiły się od dłuższego czasu żadne nowe informacje.

© dobreprogramy
s