Windows 10 16299.64 bez znikających apek, 1511 z wydłużonym wsparciem

Windows 10 16299.64 bez znikających apek, 1511 z wydłużonym wsparciem

Windows 10 16299.64 bez znikających apek, 1511 z wydłużonym wsparciem
Oskar Ziomek
15.11.2017 12:33

Od jesiennej aktualizacji dla twórców dla Windowsa 10 mija niecały miesiąc i jak zwykle nie obyło się bez błędów. Jeden z nich dotknął dużą grupę odbiorców, a dotyczył znikających systemowych aplikacji, z czym co prawda można było sobie radzić samodzielnie, ale z pewnością nie w sposób wygodny. W ramach najnowszych, wtorkowych aktualizacji, Microsoft wreszcie uporał się z usterką wydając odpowiednią łatkę – KB4048955. Od teraz problemy z aplikacjami nie powinny występować, ale to oczywiście nie jedyne zmiany.

Pozostałe dotyczą innych błędów, w tym problemów z przełączaniem okien w przypadku niektórych gier DirectX, obsługi klawiszy funkcyjnych klawiatur Microsoftu, niepoprawnego identyfikowania urządzeń USB po wybudzeniu komputera z trybu uśpienia, czy też usterkami symulatora gogli Mixed Reality Portal – o wszystkich zmianach można przeczytać na stronach Microsoftu. Nie bez znaczenia pozostają także biuletyny bezpieczeństwa, o których informowaliśmy wcześniej.

Dłuższe wsparcie dla Windowsa 10 1511

Wczoraj pojawiła się również dobra wiadomość dla części użytkowników Windowsa 10 w wersji 1511. Microsoft postanowił rozszerzyć wsparcie dla użytkowników systemu z sektora edukacji oraz w wersji Enterprise o kolejne 6 miesięcy. Według wcześniejszych założeń, system miał otrzymać ostatnią aktualizacją w ubiegłym miesiącu.

(...) zapewnimy dodatkowe pakiety łatek dla Windowsa 10 w wersji 1511 przez kolejne 6 miesięcy, do kwietnia 2018r, dostarczając aktualizacji rozwiązujących krytyczne i ważne błędy związane z bezpieczeństwem. Aktualizacje te będą dostępne dla wszystkich korzystających z Windowsa 10 Enterprise (...) oraz Windowsa 10 Education...

Jak czytamy na blogu Microsoft TechNet, gest ma być pomocą w szczególności dla tych, którzy są na początku drogi wykorzystywania systemu jako usługi. Aktualizacje będą dostarczane w taki sam sposób jak dotychczas, a więc między innymi przez kanał Windows Update, menedżera konfiguracji czy też WSUS – usługę aktualizacji przeznaczoną dla serwerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)