Windows 10 586 to już ostatnie poprawki przed jesienną aktualizacją Threshold 2

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nowe Windows 10, oznaczone numerkiem 10586, pojawiło się w kanale szybkich aktualizacji dla uczestników programu Insider Preview. Nie ma co zachęcać do jego instalacji – kto przystał do tego programu, i tak nie ma nic do powiedzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to ostatnia kompilacja przed wydaniem oficjalnej jesiennej aktualizacji „dziesiątki”, znanej jako Threshold 2. Nowości w niej już się więc nie spodziewajcie.

Zamiast nowości – liczne poprawki, zarówno w systemie, jak i jego aplikacjach. I tak w przeglądarce Edge poprawiono dokuczliwy błąd z niedziałającymi podglądami długich stron i usterkę powodującą rysowanie na czarno notatek. Rozwiązano problem z redukcją głośności muzyki odtwarzanej w aplikacjach, która była ściszana po wyświetleniu powiadomień. Usprawniono też pobieranie aplikacji i gier z Windows Store i naprawiono zachowanie aplikacji do robienia migawek dysku.

Użytkownicy Surface Pro 3 mogą już usypiać swoje urządzenia przyciskiem zasilania (a nie wyłączać je), usunięto też usterkę z małymi tabletami, takimi jak Dell Venue 8 Pro, w których start z wirtualnym ekranem większym niż ekran fizyczny kończył się niebieskim ekranem śmierci.

Poprawiono też zachowanie ekranu logowania – Windows ma teraz pamiętać poprzednią formę loginu, jeśli wykorzystano np. do tego PIN, to następnym razem też zostaniemy zapytani o PIN.

Jesienna aktualizacja Threshold 2 dla tych, którzy korzystają ze stabilnych wersji Windows 10 to oczywiście znacznie więcej, niż tylko zbiory poprawek. Sporo ulepszeń ma sprawić, że przeglądarka Edge będzie się wreszcie nadawała do użytku (przynajmniej przez tych, którzy potrafią używać przeglądarek bez rozszerzeń), menu Start dostanie więcej tak potrzebnych nam kafelków, a Skype stanie się w pełni zintegrowanym z systemem komunikatorem.

© dobreprogramy