Windows 10 build 14955 – w erze webmaili Microsoft ulepsza swojego klienta poczty

Strona główna Aktualności
image

O autorze

I znów Microsoft wysłał do swoich testerów nową kompilację Windowsa 10 z gałęzi Redstone 2. W szybkim pierścieniu aktualizacji dostajemy build oznaczony jako 14955. To przede wszystkim wydanie poprawkowe, ale znajdziecie w nim też kilka ulepszeń. Najważniejsze zmiany zaszły w systemowym kliencie poczty.

Najbardziej w oczy rzuca się dodanie do Poczty interaktywnych powiadomień, które pojawiać się mogą zarówno w Centrum Akcji, jak i w formie powiadomień typu toast (wyskakujących okien). Pozwoli to lepiej ogarnąć przychodzące e-maile – możemy od razu je skasować, albo oznaczyć flagą. Oprócz tego Poczta dostała coś, co było chyba w każdym innym kliencie poczty oprócz tego microsoftowego – wreszcie można pisać wiadomość w odrębnym od reszty interfejsu aplikacji okienku. W tak tworzonej wiadomości można, na wzór modnych serwisów społecznościowych, wykorzystać znak @ do przywołania osoby z naszej listy kontaktów.

Druga z poważniejszych zmian dotyczy Narratora. Microsoft nazywa to „świadomością kontekstu” – chodzi o to, że wraz z przemieszczaniem się po elementach interfejsu otrzymamy powiadomienie o grupach bądź obszarach, do których trafiamy, np. poszczególnych kartach we Wstążce z pakietu Office. Kombinacje klawiszy pozwalają określić ilość powiadomień, odczytywanie ich przed lub po trafieniu na element oraz sprawdzenie nazwy grupy/obszaru w dowolnym momencie.

Pozostałe zmiany to głównie poprawki – konto Microsoft znów działa przy logowaniu się do różnych serwisów, precyzyjne touchpady zachowują się lepiej, Menedżer Zadań wyświetla się w zapamiętanym wcześniej widoku, partycjonowanie napędów podłączonych przez USB nie zwraca już błędów, kopiowanie i wklejanie plików do folderów przez Explorera pozostawia je zaznaczonymi, zawartość okien przeglądarki Edge można już przeciągnąć do innych okien, działa też w Edge współdzielenie stron internetowych i PDF-ów do klienta poczty.

Jak do tej pory aktualizacja zachowuje się bardzo dobrze, jedynie powiadomieniom poczty można zarzucić to, że czasem po prostu się nie pojawiają. Zapewne jednak do wydania oficjalnego uaktualnienia Redstone 2 na wiosnę 2017 roku te wszystkie ulepszenia sprawią, że Windows 10 będzie jak nowy.

© dobreprogramy