Windows 10 dostał zbiorczą paczkę KB3194798, a więc czas na łatanie systemu

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Drugi wtorek miesiąca, a więc czas na łatanie oprogramowania Microsoftu. Na pierwszym planie jest oczywiście „dziesiątka”. Dostarczana właśnie na nasze maszyny wirtualne łatka KB3194798 adresowana jest do użytkowników, którzy zdecydowali się na zainstalowanie Rocznicowej Aktualizacji (1607) i podnosi wersję systemu do 14393.321.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, ta zbiorcza aktualizacja to przede wszystkim poprawki problemów, jakie odkryto od poprzedniego razu. A było ich trochę. Naprawiono instalowanie sterowników drukarek, które przestało działać po łatce KB317005, poprawiono zachowanie mechanizmu logowania, który zwracał błędy po niewłaściwym wpisaniu hasła lub hasło było niewystarczająco złożone (tu winowajcą była łatka KB3167679), oraz usunięto usterkę, która zmuszała użytkowników do ponownego zalogowania się przed uruchomieniem aplikacji instalowanych przez Windows Installera.

Poprawiono różne pomniejsze błędy z odtwarzaniem multimediów, uwierzytelnianiem, Internet Explorerem 11 oraz powłoką systemową, zwiększono niezawodność Bluetootha i systemu plików, ulepszono też wsparcie dla sieci, dodając nowe wpisy do bazy nazw punktów dostępowych (APN).

Zmiany dotknęły też wersji mobilnej okienek: poprawiono błąd związany z nadmiernym zużyciem energii przy korzystaniu z Wi-Fi, rozwiązano problem z nadmiernym obciążeniem procesora, oraz z niedziałaniem biometrycznego logowania.

KB3194798 przynosi także łatki bezpieczeństwa dla Microsoft Edge, Internet Explorera 11, rejestru Windowsa i huba diagnostycznego.

Wraz z tą najważniejszą paczką pojawiły się też zbiorcze paczki oznaczone numerami KB3192449 (dla wersji RTM systemu) oraz KB3192441 (dla kompilacji 1511). Jeszcze nie podano ich zawartości, choć można sądzić, że nie różni się znacząco od wersji dla Windows 10 1607.

Tym razem uaktualnienie na maszynie wirtualnej przebiegło bez problemów. Na forach Microsoftu też póki co o problemach nie słychać, choć nie mówmy hop…

Uwaga: jak wiadomo, od października starsze systemy Windows będą aktualizowane w ten sam sposób co Windows 10, a więc poprzez zbiorcze paczki. Każdego miesiąca Redmond wyda na każdy system paczkę z nowymi łatkami bezpieczeństwa, oraz łatkami wprowadzonymi w poprzednie wtorki, a także dodatkową paczkę zawierającą łatki niezwiązane z bezpieczeństwem. Niebawem sprawdzimy, jak to teraz wygląda dla Windowsa 7 i 8.1.

© dobreprogramy