r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 10 dostanie nowy ekran logowania

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Podczas gdy w rękach testerów oficjalnie znajduje się kompilacja 9879 systemu Windows 10, wielu odważnych bawi się zdobytymi nieoficjalnie wersjami 9888 i 9901. W obu z nich znaleziony został nowy ekran logowania, na którym znajduje się lista kont na danym systemie.

Powyższy ekran logowania nie jest domyślnie włączony. Korzystający z kompilacji 9888 i 9901 mogą aktywować go edytując wpis w rejestrze systemowym. Aby to zrobić, należy uruchomić edytor (regedit.exe), a następnie odnaleźć wpis:

HKEY_LOCAL_MACHINE → SOFTWARE → Microsoft → Windows → CurrentVersion → Authentication → LogonUI → TestHooks

i zmienić wartość Threshold na „1”.

r   e   k   l   a   m   a

Jeśli będzie sprawiał problemy, można go wyłączyć zmieniając powyższą wartość z powrotem na „0”.

Ekran nie jest jeszcze dopracowany i sprawia sporo problemów. W oczy rzuca się brak tła, co zapewne zostanie zmienione zanim ekran oficjalnie trafi w ręce użytkowników, a także przezroczysta warstwa z zegarem. Lista kont, na które możemy się zalogować na danym komputerze, powinna być widoczna z boku ekranu. Niestety moduł ten jeszcze nie jest w stanie obsłużyć kilku kont, więc warto testować go na systemach z tylko jednym kontem lub przygotować się na najgorsze – potrzebę wycofania zmiany.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.