Windows 10 i gry z Windows 7: prosty program pozwala włączyć Sapera, Kierki, Mahjonga i inne

Strona główna Aktualności
W Windows 10 można grać w gry z "siódemki", fot. Oskar Ziomek
W Windows 10 można grać w gry z "siódemki", fot. Oskar Ziomek

O autorze

Windows 10 odciął się od poprzednich wersji okienek na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest zestaw oferowanych w standardzie aplikacji, w tym także gier. Wieloletnim użytkownikom Windowsa 7 może więc w "dziesiątce" brakować dobrze znanych Szachów, Mahjonga czy Sapera z klasycznym interfejsem. Na szczęście jest na to rada, o której przypomniał Windows Latest.

Receptą jest bowiem prosty program Windows 7 Games for Windows 8/10 udostępniany w formie archiwum wielkości niecałych 150 MB, po instalacji którego w Windows 10 pojawią się dobrze znane gry, w tym Pasjans, Pasjans – Pająk, Mahjong, Saper, Kierki oraz FreeCell. Wszystkie w stylistyce znanej z Windows 7 i mimo anglojęzycznych nazw przy ikonach – w polskiej wersji językowej.

Oprócz wymienionych wyżej tytułów można tu także znaleźć sieciowe gry, takie jak Internetowa gra Piki, jednak tych nie uda się uruchomić z powodu błędu 0x80041004 – to efekt wyłączenia sieciowych gier ze strony Microsoftu, co ma związek z zakończonym wsparciem dla Windows 7. Po raz ostatni można było w nie grać 21 stycznia 2020 roku.

Lokalnie wszystko działa jednak tak, jak powinno. Gry uruchamiane są w okienkach, których rozmiary można swobodnie zmieniać i nie obawiać się o jakość grafiki – interfejs zostaje odpowiednio przeskalowany. Obsługa gier jest identyczna, jak w Windows 7, więc wszystkie osoby zaznajomione z ich tajnikami poradzą sobie również w Windows 10. Miłej zabawy!

Aplikacja Windows 7 Games for Windows 8/10 jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s