Windows 10: pobrane pliki jednak nie będą usuwane podczas czyszczenia dysku

Strona główna Aktualności
Windows 10 nie będzie usuwać pobranych plików podczas czyszczenia dysków, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 nie będzie usuwać pobranych plików podczas czyszczenia dysków, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Windows 10 20H1 będzie sprawiać nieco mniej problemów zapominalskim. Microsoft zdecydował się ulec sugestiom użytkowników i usunąć folder pobieranych plików z listy lokalizacji, które są opróżniane przez narzędzie Oczyszczania dysku.

Na zmianę w Windows 10 zwraca uwagę serwis TechDows. Jak się okazuje, Microsoft zaktualizował listę zmian w wydaniu 20H1, które niedawno zostało udostępnione insiderom. Decyzja jest efektem licznych próśb użytkowników Windows 10, którzy nie przyzwyczaili się do nowej opcji i przez przypadek usuwali cenne dla siebie pliki.

Opcja usuwania pobieranych plików przez narzędzie odzyskujące miejsce w systemie pojawiła się w Windows 10 mniej więcej rok temu, wraz z uruchomieniem nowych opcji Czujnika pamięci. Jak widać, do dzisiaj nowe narzędzie nie wyparło całkowicie znanego w Windows od lat "Oczyszczania dysku", które można uruchomić na przykład z poziomu właściwości danego nośnika w Tym Komputerze.

Opisywana zmiana na liście opcji w narzędziu Oczyszczania dysku jest na razie widoczna wyłącznie dla testerów Windows 10 20H1. Ta wersja systemu jest teraz dostępna tylko w pierścieniu Fast Ring. Gałąź Skip Ahead została już zamknięta.

© dobreprogramy
s