Windows 10 w liczbach: ponad milion testerów to sukces?

Strona główna Aktualności

O autorze

Pierwszego października Microsoft udostępnił Windows 10 w wersji Technical Preview. Tę testową wersję mogli pobrać wszyscy zainteresowani. Nie wprowadzono w niej zbyt wiele zmian względem Ósemki, ale pojawiły się zapowiadane już od dłuższego czasu nowe elementy, w tym słynne Menu Start i wirtualne pulpity. Od udostępnienia Technical Preview minęły już prawie dwa tygodnie i Microsoft postanowił pochwalić się statystykami.

Według danych przedstawionych przez firmę z Redmond, ponad milion osób przystąpiło do Windows Insider Program, który pozwala przetestować najnowsze okienka. Joe Belfiore z Microsoftu jest zadowolony z zaangażowania użytkowników w testy Windows 10. Do firmy wpłynęło już ponad 200 tysięcy komentarzy dotyczących najnowszego systemu operacyjnego. Użytkownicy najczęściej prosili o usunięcie przycisku wyszukiwania oraz Task View z paska zadań, a także chcieliby w przyszłych wydaniach zobaczyć więcej animacji w systemie. Co ciekawe aż 64% osób zdecydowało się na zainstalowanie Technical Preview bezpośrednio na dysku komputera, co według Joe Belfiore pozwoliło na dokładniejsze sprawdzenie obecnej wersji testowej. Podane zostały również statystyki dotyczące liczby uruchamianych aplikacji, 68% użytkowników Windows 10 włącza powyżej 7 aplikacji, a 25% uruchamia więcej niż 26 aplikacji każdego dnia. Natomiast 5% testerów korzysta z 68 aplikacji dziennie. Takie wyniki z pewnością spowodowane są chęcią dokładniejszego przetestowania produktu.

Posiadanie przez Microsoft dokładnych statystyk dotyczących Windows 10 nie powinno nikogo dziwić. Na początku października informowaliśmy Was, że zapisy licencyjne dają firmie z Redmond bardzo duże uprawnienia do danych użytkownika. Pozwolić ma to na lepsze przeprowadzenie testów nowego systemu i zebranie jak największej ilości informacji, które pozwolą lepiej dopracować Windows 10.

Ponad milion testerów to naprawdę dobry wynik, tym bardziej, że mamy do czynienia z jeszcze wczesną wersją systemu. Warto pamiętać, że do wydania wersji finalnej jeszcze wiele elementów może ulec zmianie.

© dobreprogramy
s