Windows 10 z szybkim parowaniem Bluetooth – już teraz dla insiderów

Strona główna Aktualności

O autorze

Do Windowsa 10 trafi najpewniej wkrótce funkcja, dzięki której parowanie komputera z różnymi urządzeniami przez Bluetooth będzie przebiegać szybciej niż dotąd. Póki co nowe ustawienia i funkcjonalność już teraz trafiają do użytkowników w ramach programu Insider – o zmianach w najnowszym buildzie (17046) informowaliśmy dziś wcześniej w odrębnej publikacji.

Szybkie parowanie będzie najpewniej polegać na wyeliminowaniu konieczności aktywacji trybu parowania w przenośnym urządzeniu. Teoria zakłada, że gdy tylko w najbliższym otoczeniu komputera z Windowsem znajdą się bezprzewodowe sprzęty, zostaną one rozpoznane, a na ekranie pojawi się propozycja szybkiego sparowania, co z pewnością będzie szybsze, niż w przypadku ręcznej aktywacji odpowiednich trybów.

Jak zauważa serwis Thurrott, całość może działać analogicznie do znanych już podobnych rozwiązań ze świata mobilnego, ale na razie nie ma na to oficjalnego potwierdzenia. Ponieważ funkcjonalność już teraz trafia do testowego wydania Windowsa 10, wszystko wskazuje na to, że w stabilnej wersji zobaczymy ją w przyszłym roku wraz z kolejną dużą aktualizacją.

© dobreprogramy