r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 10 z trybem dla graczy? Creators Update zapowiada się coraz ciekawiej

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W ostatnim czasie do Sieci wyciekła nowa kompilacja testowa Windowsa 10 oznaczona numerem 14997. Do tej wersji sytemu Microsoftu trafiło sporo funkcji, z których w wersji stabilnej będzie można korzystać dopiero wiosną, gdy udostępniona zostanie Creators Update. Dziś o kompilacji 14997 wiemy już więcej, także w kwestii nowości dla graczy.

Trzeba przyznać, że wyciekła kompilacja stanowi istny wysyp nowych funkcji w Windowsie 10. Możliwość tworzenia folderów w Menu Start, tryb ograniczający emisję niebieskiego światła, o czym pisaliśmy wczoraj to jednak nie jedyne nowości w 14997. Użytkownik Twittera @h0x0d, który regularnie publikuje przecieki dotyczące Windowsa 10, zwraca także uwagę na pojawienie się w tej kompilacji biblioteki gamemode.dll.

A to ma stanowić zapowiedź nowego trybu Windowsa 10, który przeznaczony będzie specjalnie dla graczy. O tym że Windows 10 otrzyma dodatkowe funkcje dla strumieniujących rozrywkę, np. integrację z serwisem Beam, wiadomo było już w październiku, gdy Microsoft po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował możliwości Creators Update. Mowa była wówczas o wygodnej możliwości organizowania turniejów czy interakcji z widzami oglądającymi stream z rozgrywki. Nie dowiedzieliśmy się natomiast nic o specjalnym trybie dla graczy.

Najpewniej nie chodzi jednak o specjalny tryb interfejsu Windowsa, który w gruncie rzeczy byłby raczej bezużyteczny. Bardziej prawdopodobne, że Microsoft pracuje nad trybem optymalizacji pracy systemu, w którym procesy gier byłyby traktowane priorytetowo. Możliwe byłoby to na przykład poprzez automatyczne zatrzymanie zasobożernych usług w momencie uruchamiania gry. Czy zatem graczy na Windowsie 10 czeka skok wydajności? Tego dowiemy się najpóźniej wiosną.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.