r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 2000 wciąż popularny

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Firma AssetMetrix opracowała raport, w którym bada procentowy udział systemów operacyjnych na komputerach należących do amerykańskich przedsiębiorstw. Wynik pokazał, że Windows 2000 wciąż jest najmocniejszym graczem na rynku - pod jego kontrolą pracuje aż 48% komputerów, o 4% mniej niż w zeszłym roku. Popularność Windows XP zwiększyła się zaś gwałtownie - z 6% do 38% badanych pecetów.

Jednocześnie wśród firm spada stopień wykorzystania starszych systemów - Windows 95 i Windows 98. Jak można wyczytać w raporcie łącznie korzysta z nich dzisiaj mniej niż 5% komputerów, podczas gdy rok temu było to 28%. Popularność Windows NT spadła z 13% do 10%. Systemem najczęściej wybieranym przez małe i średnie przedsiębiorstwa z mniej niż 250 komputerami okazał się Windows XP.

Okres podstawowego wsparcia dla systemu Windows 2000 kończy się 30 czerwca.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.