r   e   k   l   a   m   a
reklama

Windows 7 Beta 1 jeszcze w tym roku?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft dojrzał już, by publicznie i konkretnie mówić o przyszłej wersji systemu Windows kodowo oznaczonej cyfrą 7. Sesje techniczne poświęcone następcy Visty są już zaplanowane na październikowej konferencji Professional Developers Conference i listopadowej Windows Hardware Engineering Conference. Nie oznacza to, że już wtedy testowe kompilacje będą rozdawane uczestnikom. Niemniej z najnowszych, oczywiście nieoficjalnych informacje wynika, że wersja Beta 1 może zostać wydana szerszej grupie testerów jeszcze w tym roku, a konkretnie w połowie grudnia.

Niewielka grupa wybrańców już bierze udział w pracach nad Windows 7 - dotychczas Microsoft wydał dwie wersje Milestone 1 i Milestone 2 systemu, a przygotowania do wydania Milestone 3 właśnie mają się ku końcowi. Wydanie Bety 1 już w grudniu sugerowałoby znaczne przyspieszenie prac i mogłoby rodzić oczekiwania co do wydania finalnej wersji produktu jeszcze w 2009 roku. Pytanie zasadnicze brzmi więc: kiedy Microsoft zdecyduje się na szerszy program beta, a nawet na publiczną betę? Większość obserwatorów uważa, że całkowite otwarcie programu beta nastąpi dopiero w momencie, gdy system będzie kompletny funkcjonalnie - choć pojawiają się coraz poważniejsze głosy, że Windows 7 będzie wydany publicznie jeszcze wcześniej, niż w przypadku Visty (wtedy była to faza Beta 2).

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii