reklama

Windows 7 Beta wygasa za tydzień

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ważna informacja, a właściwie przypomnienie dla wszystkich użytkowników systemu Windows 7 w wersji Beta - system przestanie normalnie działać już 1 czerwca.

Zgodnie z polityką wydawania wersji przedpremierowych Microsoftu, wszystkie są one ograniczone czasowo. Oznacza to, że po wygaśnięciu takiej wersji system przestaje się uruchamiać. W przypadku systemu Windows 7 Beta wydanego publicznie w styczniu data wygasania ustalona została na 1 czerwca. Po tej dacie system będzie restartował się co dwie godziny. Następnie 1 sierpnia system w ogóle przestanie się uruchamiać.

Daty te dotyczą jedynie użytkowników systemu Windows 7 w wersji Beta - użytkownicy wydanej w kwietniu wersji Release Candidate są bezpieczni do marca 2010 roku. Niestety bezpośrednie uaktualnienie z wersji Beta do RC jest oficjalnie nieobsługiwane, ale istnieją pewne triki, które pozwalają na obejście tej niedogodności. Wszystkim użytkownikom Bety polecamy jednak wykonanie czystej instalacji tak, jak zaleca to Microsoft.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić