reklama

Windows 7 Beta wygaśnie dopiero za miesiąc

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wczoraj informowaliśmy, że już za tydzień 1 czerwca system Windows 7 Beta wejdzie w pierwszą fazę wygasania i zacznie restartować się co dwie godziny. Taką informację Microsoft rozesłał do użytkowników. Okazało się jednak, że to fałszywy alarm.

Microsoft rozesłał teraz sprostowanie, w którym informuje, że data 1 sierpnia to faktycznie moment, w którym wersja Beta systemu Windows 7 przestanie się uruchamiać. Niemniej pierwsza data, 1 czerwca, kiedy to system miał zacząć się restartować co dwie godziny została podana przez pomyłkę. Tak naprawdę nastąpi to miesiąc przed ostatecznym wygaśnięciem, czyli 1 lipca.

Dzisiejsze sprostowanie oznacza, że użytkownicy przestarzałej już wersji Windows 7 Beta (kompilacja 7000) mają jeszcze miesiąc normalnej i niezakłóconej pracy. Tak czy inaczej zachęcamy do rozważenia migracji do nowszej wersji Release Candidate (kompilacja 7100) lub powrotu do poprzednio używanego systemu - lepiej zaplanować to wcześniej, bo gdy system już wygaśnie, wyciągnięcie z niego danych będzie bardzo utrudnione lub niekiedy nawet niemożliwe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama