Windows 7 USB/DVD Download Tool wraca na licencji GPLv2

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po małym skandalu związanym ze złamaniem licencji GPL przez Microsoft sporne narzędzie znów jest dostępne do pobrania - tym razem na licencji GPLv2.

Przypomnijmy, że problem opisał w listopadzie Rafal River, który zauważył, że Microsoft użył kodu na licencji GPL w narzędziu Windows 7 USB/DVD Download Tool do wypalania płyty DVD lub tworzenia instalacyjnego nośnika USB z systemem Windows 7 na podstawie zakupionego w Microsoft Store obrazu ISO. Sęk w tym, że narzędzie zawierające fragmenty otwartego kodu samo nie zostało, zgodnie z zasadami, wydane na licencji GPL. Microsoft szybko przyznał się jednak do błędu i wycofał program.

Teraz Windows 7 USB/DVD Download Tool ponownie jest dostępny w witrynie Microsoft Store. Aplikacja została wydana na licencji GPLv2, jej kod jest otwarty i można go znaleźć w witrynie CodePlex. Tak wydane narzędzie nie łamie już postanowień licencji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie