r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 7 już popularniejszy od XP

Strona główna Aktualności

Zgodnie z przewidywaniami Windows 7 przegonił mającego przeszło dekadę Windowsa XP.

Dane zebrane przez StatCounter jednoznacznie świadczą o tym, że Windows 7 jest już popularniejszy od XP, który niedawno świętował swoje 10 urodziny. Co ważne, Windows 7 jest pierwszym systemem, któremu udało się tego dokonać. Tempo wzrostu liczby użytkowników „siódemki” jest niemal równe tempu spadku popularności XP. Z Windowsa 7 korzysta obecnie niecałe 42% użytkowników, a z XP nieznacznie mniej.

Viście nigdy nie udało się zdobyć nawet czwartej części rynku. Wyskakujące zdecydowanie za często okienka z informacjami o bezpieczeństwie i alarmami, bardzo słaba wydajność systemu i problemy ze sterownikami spowodowały, że wielu użytkowników domowych i wiele firm pominęło Vistę i przesiadło się z XP od razu na „siódemkę”… lub nadal korzysta z XP.

r   e   k   l   a   m   a

Windows 7 jest ponadto najlepiej sprzedającym się systemem w historii „okienek”. System nie dość, że usunął wszystkie niedogodności, z którymi borykali się użytkownicy Visty, to jeszcze trafił na bardzo dobry okres sprzedaży komputerów osobistych. Jednak szczyt popularności ten system ma jeszcze przed sobą, gdyż budzący mieszane uczucia i momentami kontrowersyjny Windows 8 nie od razu przekona do siebie miłośników systemów Microsoftu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.