r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 7 lokalizuje użytkowników

Strona główna Aktualności

Minął kolejny dzień konferencji WinHEC. Był on okazją dla Microsoftu do ujawnienia informacji na temat nowych funkcji w Windows 7 pomagających określić położenie komputera. Przydadzą się one różnym usługom dostarczającym zlokalizowane dane, jak np. serwisy wyszukiwawcze, mapy, serwisy społecznościowe czy też odnajdywanie skradzionego laptopa.

Oczywiście pojawiają się tutaj kwestie związane z prywatnością. Microsoft odpowiada, że funkcje lokalizacyjne będą wyłączone domyślnie. Można je też włączyć tylko dla określonych użytkowników lub też tylko dla aplikacji a wyłączyć dla usług działających w tle. Niestety nie będzie możliwości włączenia udostępniania informacji o lokalizacji tylko dla wybranych aplikacji. Microsoft twierdzi, że gdyby wprowadził takie rozróżnienie to i tak jedne aplikacje mogłyby się podszywać pod drugie. W komentarzu pracownik HP stwierdził, że identyfikacja aplikacji powinna być możliwa do wykonania i jeśli Microsoft nie będzie potrafił jej przeprowadzić to odpowiednie rozwiązanie dostarczy inna firma.

Nowe funkcje API dostarczające informacji o lokalizacji będą wykorzystywać odbiorniki GPS, informacje o dostępnych sieciach WiFi oraz triangulację stacji bazowych GSM. Oczywiście użytkownik będzie mógł też wpisać swoją lokalizację ręcznie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.