reklama

Windows 7 na 256 procesorach

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis Channel9, znany z bezpośredniego docierania do pracowników Microsoftu, przeprowadził wywiad z Markiem Russinovichem, guru systemu Windows i autorem narzędzi Sysinternals.

Wywiad polecamy szczególnie zaawansowanym użytkownikom, których w Windows 7 zainteresuje coś więcej niż tylko Internet Explorer 8 czy Windows Media Player 12 albo nowy pasek zadań. Z wywiadu możemy się dowiedzieć m.in. o zmianach w jądrze systemu. Obecnie wyzwaniem jest tworzenie oprogramowania, które będzie potrafiło wykorzystać wiele procesorów lub rdzeni w procesorze. Prędkość taktowania procesorów nie rośnie bowiem obecnie tak jak kiedyś, zwiększa się za to ilość rdzeni w nich. Russinovich zapowiada, że Windows 7 będzie na tyle skalowalny, że będzie mógł pracować na nawet 256 procesorach. Przedstawia czym dokładnie jest idea jądra MinWin i w jaki sposób jest ona obecna w Windows 7. Warto też posłuchać o ulepszonym zarządzaniu pamięcią oraz wątkami co przekłada się na wyższą wydajność.

Do obejrzenia wywiadu na stronie potrzebny jest Silverlight. Osoby, które nie chcą go instalować mogą obejrzeć strumień bezpośrednio.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić