Windows 7 wykorzysta GPU do rekodowania wideo

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft ogłosił, że Windows 7 jest w pełni przygotowany do wykorzystania procesorów kart graficznych (GPU) do znacznie szybszego rekodowania wideo.

Rekodowanie wideo, na przykład w celu skopiowania go na urządzenie przenośne, jest zwykle procesem czasochłonnym i mocno obciąża procesor. Pracowano nad różnymi rozwiązaniami tego problemu, ale najlepiej było po prostu wykorzystać prawie nieużywany, a również mocny procesor na karcie graficznej.

Taką obsługę GPU podczas rekodowania materiałów wideo natywnie wprowadza system Windows 7 - ogłosił Murray Vince z Microsoftu podczas spotkania przed konferencją Computex 2009. Zademonstrował on jednocześnie działanie nowej funkcji zwyczajnie przeciągając ikonę filmu HD do okna podłączonego do notebooka odtwarzacza przenośnego. Test wykonano na dwóch komputerach o podobnych specyfikacjach. Maszyna wyposażona w grafikę NVIDIA z obsługą kodowania przez GPU poradziła sobie z filmem w półtorej minuty, podczas gdy na komputerze z grafiką zintegrowaną Intela - bez nowej technologii akceleracji - trwało to pięć razy dłużej.

Zdjęcie testu (z widocznym zegarem i paskiem postępu kopiowania) opublikował serwis bit-tech.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie