Windows 7 z bardziej tradycyjnym paskiem zadań?

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas jednej z ostatnich konferencji z cyklu WinHEC, odbywającej się w Pekinie, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z buildem 6956 systemu Windows 7. Działał on wewnątrz wirtualnych maszyn Virtual PC uruchomionych na konferencyjnych komputerach. Jednemu z uczestników udało się skopiować plik VHD zawierający obraz twardego dysku maszyny wirtualnej i umieścić na jednej z chińskich stron. Można było więc go pobrać i uruchomić na swoim komputerze pod kontrolą Virtual PC. Nadal jednak nie była to wersja instalacyjna. Sprytni użytkownicy wzięli więc wersję instalacyjną buildu 6801, który był rozdawany podczas PDC i stworzyli obraz ISO zawierający bootowalną wersję instalacyjną buildu 6956 systemu Windows 7. Jak się łatwo domyślić, udostępniono ją w sieci Torrent.

Razem z wykradzionym buildem pojawiły się zrzuty ekranu a wraz z nimi rozmaite ich interpretacje. W niektórych portalach można przeczytać, że Microsoft częściowo wycofał się z pomysłu nowego paska dodając z powrotem etykiety tekstowe. Nie jest to prawdą, widoczność etykiet jest kwestią ustawień. Zwracano też uwagę na przezroczystość brzegów okien, która była dotychczas niedostępna w przypadku uruchamiania Windows na maszynie wirtualnej. Sugerowano, że jest to ulepszenie uzyskane dzięki zastosowaniu WARP10. Jest to czysta spekulacja. Wątpliwe też aby zrzuty ekranu przedstawiające przezroczystość powstały podczas użycia wirtualnej maszyny. Pod kontrolą Hyper-V przezroczystość nie występuje.

Prawdziwe są natomiast informacje o nowym ekranie bootowania. Nie zawiera niczego rewolucyjnego ale jest zdecydowanie ciekawszy od dotychczas występujących w Windows.

© dobreprogramy

Komentarze