r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 8 wychodzi z cienia Visty

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Windows 8 nie miał łatwego startu, bo radykalne zmiany nie pomogły mu przekonać do siebie zbyt wielu zadowolonych użytkowników „Siódemki”. To z kolei przełożyło się na powolne tempo zdobywania popularności, której bliżej było do kilkuletniej już Visty niż Windows 7. Choć jednak trudno mówić o eksplozji entuzjazmu i gwałtownych przetasowaniach na rynku, najnowszy system nie jest skazany na porażkę. Powolnie, acz systematycznie rosnące zainteresowanie pozwoliło mu po ośmiu miesiącach od premiery zdobyć trzecią lokatę wśród internautów, tym samym wyprzedzając Vistę.

Net Applications na podstawie danych zebranych przez 40 tys. stron internetowych oszacowało, że w czerwcu 2013 r. udział Windows 8 wzrósł z 4,27 do 5,1 proc., co pozwoliło mu pokonać Vistę (4,62 procent). Do czołówki wciąż jeszcze daleka droga — Windows 7, lider rankingu, kontroluje 44,37 proc. rynku, a drugi w kolejności XP jest zainstalowany na 37,17 proc. maszyn. Zestawienie natomiast wygląda nieco inaczej, jeśli weźmiemy pod uwagę graczy korzystających ze Steama. W tym przypadku najpopularniejszy znów jest Windows 7 (67 proc.), drugi w kolejności jest Windows 8 (13 proc.), a podium zamyka XP (8 proc.).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.