r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 8.1 będzie gotowy pod koniec sierpnia

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Tami Reller podczas Worldwide Partner Conference ogłosiła, że w ostatnich dniach sierpnia Windows 8.1 uzyska status RTM. Wtedy to system trafi do rąk producentów, którzy mają zadbać o to, by wyposażony w niego sprzęt pojawił się w sklepach jeszcze przed świętami. Wciąż jednak tajemnicą pozostaje termin, kiedy aktualizacja trafi do użytkowników Windows 8. Zamiast tego Microsoft skupił się na pokazaniu jak płynnie działa system na całej gamie sprzętu, z 8-calowym tabletem na czele. Oferujemy jedno nowoczesne, kompletne środowisko na wszystkich połączonych urządzeniach — zachwalała Reller. Dowodem na to ma być m.in. funkcja Reading List, pozwalająca oznaczać teksty do przeczytania i synchronizować je ze smartfonem czy tabletem za pomocą chmury SkyDrive.

Data premiery Windows 8.1 to niejedyna zagadka. Podczas konferencji zabrakło też nowych informacji o ilości sprzedanych licencji (Reller ponownie przytoczyła liczbę stu milionów) — zamiast tego podano, że z Windows 8 korzystano już przez ponad 60 mld godzin. Trudno jednak jakkolwiek porównać ten wynik do poprzednich wersji systemu, bo nigdy wcześniej Microsoft nie prezentował takich statystyk. Koncern pochwalił się też, że ponad 20 mln licencji wdrożono w firmach. Może to oznaczać, że powoli odchodzi się od wymierającego Windows XP, dla którego podstawowe wsparcie wygaśnie 8 kwietnia 2014 r. Ostatni akcent dotyczy Windows Phone 8 — zdaniem Reller mobilne „Okienka” zdobywają popularność sześciokrotnie szybciej niż rośnie globalny rynek smartfonów.

W trakcie konferencji Microsoft ogłosił start programu motywacyjnego TouchWins, obejmującego autoryzowanych producentów i sprzedawców sprzętu. Partnerzy koncernu mogą w ten sposób zarobić małą premię za sprzedaż urządzeń z listy 21 wytypowanych modeli, na której znalazły się komputery i tablety z ekranami dotykowymi i Windows 8 Pro. Ponadto w styczniu 2014 r. ruszy User Experience Design Competency — kurs „języka designu” potrzebnego do tworzenia ciekawych aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.