reklama

Windows 8.1 - będzie przycisk Start, ale klasycznego menu nie dostaniemy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Już wkrótce ruszą publiczne testy Windows 8.1, czyli pierwszej dużej aktualizacji do „Ósemki” kodowo znanej też pod nazwą „Windows Blue”. Wiemy już, że będzie to darmowy dodatek, który wprowadzi do najnowszego systemu Microsoftu szereg większych i mniejszych zmian. Do tej pory nie było do końca jasne, w jakim stopniu gigant z Redmond ugnie się przed presją użytkowników, którzy jawnie domagają się między innymi powrotu klasycznego menu Start.

Nieco światła na tę kwestię rzuca znany bloger Paul Thurrott. Ujawnił on, że „według bardzo wiarygodnych przecieków” do klasycznego pulpitu Windows 8 wróci przycisk Start. Jest to oczywisty ukłon w stronę osób, które wskazywały, że przez brak przycisku Start klasyczny interfejs Windows 8 jest niepełnowartościowy.

Niestety po kliknięciu przywróconego przycisku Start naszym oczom nie ukaże się Menu Start znane z Windows 7 - zostaniemy za to przeniesieni do Ekranu Start. Microsoft pozwoli jednak na jego większą personalizację. Dla ekranu startowego będziemy mogli ustawić dowolne tło, przykładowo takie samo, jak używana przez nas tapeta pulpitu. Ekran startowy ma oferować także nowe rozmiary kafelków i kilka innych usprawnień. Zdjęcia pochodzą z bloga Paula Thurrotta.

Microsoft ma najwyraźniej nadzieję, że użytkownicy w końcu zaakceptują Ekran Start i zaczną o nim myśleć jak o Menu Start rozciągniętym na cały ekran. Lepsza personalizacja ekranu startowego może w tym oczywiście pomóc, jednak to chyba nie do końca to, czego po aktualizacji Windows 8.1 oczekiwali użytkownicy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama