r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 8.1 ulepszy touchpady

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Hulaj dusza, piekła nie ma — tak, jednym zdaniem, można określić zachowanie producentów touchpadów. Wystarczy tylko wstąpić do sklepu z elektroniką i na chybił-trafił przetestować różne modele laptopów, by zauważyć, że gładziki wykonane są z różnych materiałów i zachowują się inaczej. Microsoft postanowił zmierzyć się z tym problemem, próbując wprowadzić w Windows 8.1 jednolity standard obsługi.

Odświeżony system będzie mógł bezpośrednio kontrolować zachowanie kursora, rozpoznawać gesty czy zapewniać obsługę multidotyku. Precision Touchpad, jak nazywa go Microsoft, ma też płynniej przewijać i przybliżać obraz, a także lepiej chronić przed przypadkowymi dotknięciami. Oczywiście wszystko to możliwe jest już teraz, ale koncernowi zależy na zaoferowaniu zbliżonego komfortu obsługi niezależnie od zastosowanej elektroniki czy producenta komputerów.

W stworzenie Precision Touchpada, który będzie przypominał ekrany dotykowe, włączyły się Intel, Elan i Synaptics. Według Jamesa Clarke'a, szefa projektu, prace wciąż znajdują się na wczesnym etapie, ale pierwsze laptopy z nowymi gładzikami mamy zobaczyć jeszcze w tym roku. Choć masowa produkcja ma ruszyć już w 2014 r., póki co nie wiadomo, które firmy zainteresują się tym rozwiązaniem. Udział Intela może jednak sugerować, że Precision Touchpad stanie się standardem wśród ultrabooków.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.