reklama

Windows Azure dostępny także w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Windows Azure - platforma obliczeniowa cloud computing firmy Microsoft - będzie wkrótce dostępna w 20 nowych krajach, w tym w Polsce.

Komercyjny start platformy nastąpił w lutym tego roku, kiedy to Microsoft zaczął pobierać opłaty za korzystanie z Azure oraz zaoferował nowe warianty usługi dysponujące potężną mocą obliczeniową i dużą przestrzenią dyskową. W tym tygodniu dostęp do Azure uzyska 20 nowych państw - poza Polską będzie to m.in. Republika Czeska, Luksemburg, Rumunia oraz Grecja. Nietrudno zauważyć, że firmie Microsoft bardzo zależy, by Windows Azure był osiągalny dla jak największej grupy odbiorców - po najbliższym rozszerzeniu dostęp do tej platformy będzie miało łącznie 41 krajów.

Polscy użytkownicy, podobnie jak ci z innych europejskich krajów, będą rozliczani z dostępu do Azure w euro. Reszta nowych państw, takich jak Brazylia, Filipiny, Meksyk, Kolumbia czy Hongkong będzie regulować swoje należności w dolarach amerykańskich. Jedynym wyjątkiem od tej reguły ma być Australia, której obywatele będą mogli płacić za dostęp do Azure w narodowej walucie - dolarach australijskich.

Więcej informacji o dostępności, cenach i szczegółach technicznych Windows Azure można uzyskać na stronie domowej platformy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić