Windows 7 Beta 1 (nieoficjalnie) w sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że Microsoft nie był w stanie utrzymać pierwszej oficjalnej bety Windows 7 w tajemnicy do stycznia, kiedy to według wcześniejszych zapowiedzi miała zostać publicznie udostępniona wszystkim zainteresowanym - obrazy ISO z buildem numer 7000 pojawiły się właśnie na wielu serwisach torrentowych i jak potwierdził serwis Neowin, zawierają one faktycznie to, co sugerują nazwy.

Ciężko powiedzieć, czy build 7000 faktycznie okaże się zapowiadanym wydaniem "Beta 1", który prawdopodobnie zostanie udostępniony podczas styczniowych targów CES, niemniej Adrian Kingsley-Hughes na ZDNet zdążył już wstępnie przetestować tą kompilację i rozpływa się z zachwytu. Twierdzi, że jakość tej bety jest bardzo wysoka, znacznie wyższa niż testowane przez niego dotychczas bety produktów Microsoft. Autor relacji pokusił się nawet o stwierdzenie, że da się na niej normalnie pracować. Pod względem wydajności kompilacja 7000 wypada ponoć zdecydowanie lepiej niż poprzednie. Nie ma natomiast nowych elementów funkcjonalności (poza domyślnym włączeniem nowego paska zadań, którego we wcześniejszych buildach trzeba było ręcznie aktywować), jeśli Microsoft szykuje jakieś niespodzianki pod kątem finalnej wersji RTM - póki co trzyma je jeszcze w rękawie.

Przypominamy, że jeśli zdarzy Wam się dostać w swoje ręce - teraz czy w styczniu - wersję beta Windows 7, najlepiej podchodzić do niej z dużą dozą ostrożności i w żadnym wypadku nie traktować jej jeszcze jako system do pracy na produkcyjnej stacji roboczej. Testy przeprowadzać najlepiej w środowisku wirtualnym - na przykład korzystając z bezpłatnego Virtual PC 2007 SP1 - lub na osobnym dysku twardym bez żadnych istotnych danych.

© dobreprogramy
s