reklama

Windows Blue — aktualizacja, przy której tworzeniu Microsoft słucha użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Z tego samego wywiadu, w którym Tami Reller poinformowała o 100 milionach sprzedanych licencji na Windows 8, można dowiedzieć się nieco o Windows Blue. Szefowa marketingu systemów z rodziny Windows twierdzi, że jest to nazwa kodowa dla aktualizacji, która będzie dostępna w tym roku. Aktualizacja ma kontynuować wizję kolejnej generacji komputerów osobistych i tabletów, którą zapoczątkował Windows 8. Blue ma wprowadzić najnowsze osiągnięcia na urządzenia o różnych kształtach i rozmiarach

Najważniejszą informacją na temat Blue jest to, że powstanie w oparciu o dane zebrane od użytkowników i ich opinie na temat Windows 8, ale nadal nie znamy szczegółów i listy nowości, jakie miałby wprowadzić. Wiadomo, że Blue ma działać na niedużych urządzeniach — mowa zapewne o tabletach, które mogłyby konkurować z iPadem mini i Nexusem 7 — zarówno z procesorami Intela (Haswell Core), jak i z ARM-ami (najnowsze układy Qualcomma i NVIDII). W ciągu najbliższych tygodni dowiemy się ile ma kosztować system, nie było jednak jeszcze mowy o ewentualnej wersji Consumer Preview (plotki mówią, że ma się pojawić w czerwcu). Nie jest również znany plan wydawania kolejnych aktualizacji, ale prawdopodobnie Microsoft będzie wyadawać nowy system co roku.

Blue będzie gotowy w sierpniu i trafi do użytkowników przed świętami.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama