reklama

Windows Easy Transfer także dla starszych systemów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Każdy, kto choć raz korzystał z narzędzia Windows Easy Transfer wbudowanego w Windows Vista wie, że dość dokładnie potrafi ono skopiować ustawienia i preferencje użytkownika z jednego komputera na drugi. Teraz Microsoft wydał wersję narzędzia Windows Easy Transfer przeznaczoną także dla systemów Windows XP i Windows 2000.

Windows Easy Transfer umożliwi zatem skopiowanie wszystkich danych i ustawień użytkownika z istniejących instalacji systemów Windows XP oraz danych (bez ustawień) z Windows 2000, a następnie ich import do nowego systemu Windows Vista. To znacznie ułatwia proces migracji, który nie zakłada bezpośredniej aktualizacji XP, tylko czystą instalację na nowej partycji (lub nowym komputerze). Narzędzie potrafi kopiować dane bezpośrednio przez sieć oraz połączenie kablowe. Możliwy jest również zapis danych na nośniku wymiennym takim jak pendrive czy płyta DVD.

Narzędzie to można pobrać bezpośrednio z działu pobierania witryny Microsoft po uprzedniej weryfikacji legalności posiadanego systemu Windows.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało