Windows Essential Business Server 2008 już w listopadzie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Steve Bink przeprowadził wywiad z Russem Madlenerem zajmującym stanowisko Director of Planning w dziale Windows Server and Tools firmy Microsoft. Wywiad dotyczył nowego systemu dla średnich przedsiębiorstw - Windows Essential Business Server 2008.

Z najciekawszych informacji warto wspomnieć, że Microsoft przygotowuje ścieżki migracji oraz specjalne zniżki na zakup EBS 2008 dla tych przedsiębiorstw, które już wdrożyły osobno produkty wchodzące w skład pakietu. Russ Madlener przyznaje także, że wielu partnerów w programie beta wykorzystuje EBS w środowisku Hyper-V i również takie scenariusze będą obsługiwane po premierze. Na zarzut, że nowe systemy SBS i EBS były praktycznie nieobecne na konferencji TechEd North America 2008 (tylko po jednej sesji, i to prowadzone nie przez grupę produktową) Madlener odpowiada, że Microsoft planuje poświęcić im znacznie więcej czasu podczas Worldwide Partner Conference w Houston w lipcu.

Na koniec wywiadu pojawiła się informacja, że Windows Essential Business Server 2008 powinien być już w wersji finalnej (RTM) w momencie rozpoczęcia konferencji TechEd EMEA IT Professionals, która jak zwykle odbędzie się w listopadzie w Barcelonie. To oznacza również, że wszystkie produkty wchodzące w skład pakietu będą już wtedy w wersjach RTM - w tym SQL Server 2008, Forefront Threat Management Gateway i Forefront Security for Exchage.

© dobreprogramy