Windows Fidżi?

Strona główna Aktualności

O autorze

W styczniu pisaliśmy planach wydawniczych Microsoftu dotyczących kolejnych systemów operacyjnych. Teraz plany zostały doprecyzowane. Systemem, który pierwszy ujrzy światło dzienne po Viście będzie Fiji (Fidżi), a nie jak zapowiadano wcześniej, Vienna.

Fiji do tej pory było przez niektórych określane jako Vista R2, co może sugerować, że wersja ta ma być jedynie pewnego typu rozszerzeniem Visty. Aktualnie brak jest jakichkolwiek informacji na temat tego, jak nowe systemy mają wyglądać.

Również daty wydania kolejnych systemów nie są jeszcze znane, obserwatorzy obawiają się, że opóźnienie Visty może wywołać efekt domina, odsuwając kolejne premiery w bliżej nieokreśloną przyszłość. Microsoft pokazał jednak, że potrafi pracować nad wieloma dużymi projektami na raz, jak chociażby w przypadku Visty i SP3 dla XP. Przed ogłoszeniem przesunięcia premiery Visty, firma dążyła do wydawania nowych wersji co dwa lata, co sugerowało by, że Fiji spodziewać się można w okolicach roku 2008, a Vienny w 2010. Serwerowy system Longhorn Server ma ukazać się w 2007 roku, tak przynajmniej wynika z ostatnich zapowiedzi firmy. Kolejne edycje z tej gałęzi, Longhorn Server R2 i Vienna Server mają pokazać się odpowiednio w 2009 i 2011 roku.

© dobreprogramy
s