Windows 7 Home Premium w pakiecie rodzinnym?

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie tak dawno pisaliśmy, jak sporo użytkowników skarży się na wysokie ceny Windows 7. Wygląda jednak na to, że Microsoft przynajmniej dla użytkowników domowych przygotowuje miłą niespodziankę.

Kilkuprocentowa obniżka cen Windows 7 w wersji Home Premium to nie wszystko. Kristan Kenney na swoim blogu zamieszcza fragment umowy licencyjnej Windows 7 Home Premium z najnowszych kompilacji i zwraca uwagę na pojawienie się nowego zapisu dotyczącego tzw. Pakietu Rodzinnego (Family Pack). Fragment ten mówi, że uprawnieni użytkownicy korzystający z pakietu rodzinnego mogą zainstalować system na trzech komputerach w ramach gospodarstwa domowego.

Nie jest to jeszcze nic pewnego, ale istnieje spora szansa, że Microsoft zaoferuje użytkownikom domowym pakiet rodzinny - prawdopodobnie w bardziej przystępnej cenie niż koszt trzech oddzielnych licencji. Mogłoby to być coś na kształt licencji Office 2007 dla Użytkowników Domowych, który też pozwala na instalację pakietu na trzech komputerach w domu do celów niekomercyjnych. Nie wiadomo niestety na razie, kim będą "uprawnieni użytkownicy". Możliwe, że aby skorzystać z oferty trzeba będzie najpierw zakupić wersję pudełkową wyższej edycji systemu - np. Ultimate.

Jeśli będze dostępny, Pakiet Rodzinny przeznaczony będzie wyłącznie dla użytkowników domowych - umowy licencyjne wersji Ultimate i Professional są pozbawione wspominanego fragmentu.

© dobreprogramy