Windows Home Server już w sprzedaży w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Bez większego rozgłosu w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się sprzedaż systemu Windows Home Server w paczkach OEM dla tych, którzy chcą samodzielnie złożyć swój domowy serwer. Zestawy OEM pojawiły się w sprzedaży w cenie 189 dolarów.

Sam Windows Home Server został ukończony jeszcze w lipcu, ale ponieważ Microsoft nie planuje udostępniać go w wersji pudełkowej, klienci muszą poczekać na producentów sprzętu - firmy takie jak HP czy Fujitsu-Siemens zapowiedziały, że wprowadzą specjalne, dostosowane do roli domowych serwerów urządzenia tej jesieni. Korporacja poszła jednak na rękę pasjonatom i tym, którzy chcą do tego zadania wykorzystać już posiadane maszyny - zamiast nowego komputera mogą oni kupić zestaw OEM i zostać uznanym w pewnym sensie za "producenta" samodzielnie złożonego peceta.

Nie ma na razie informacji, czy i kiedy Windows Home Server pojawi się na polskim rynku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy