Windows Home Server za 130 euro?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wiadomo, że Windows Home Server nie będzie sprzedawany w pudełkach tak, jak większość innych edycji Windows. Oznacza to, że będzie go można nabyć jedynie z nowym serwerem - specjalnie zresztą przygotowanym do pełnienia tej funkcji w małej sieci domowej. Niemniej już teraz niektóre edycje systemu Windows można zakupić w wersjach OEM bez komputera - będąc uznanym za montującego samodzielnie zestaw komputerowy, czyli na równi z firmami posiadającymi status System Builder.

Na blogu InsideMicrosoft pojawiły się informacje, ile taka wersja OEM może kosztować. Wiedza ta oparta jest jednak wyłącznie o zestawienie cen z różnych miejsc, gdzie Windows Home Server już figuruje w cennikach. Generalnie ceny na świecie po przeliczeniu na dolary wahają się w granicach od 150 do 200 USD. W Niemczech wynoszą one około 130 euro, a w Wielkiej Brytanii nieco ponad 75 funtów.

Wsparcie techniczne dla firm System Builders rozpoczyna się 27 sierpnia. Na rynku pierwsze serwery wyposażone w system Windows Home Server zaczną się pojawiać zapewne jesienią.

© dobreprogramy

Komentarze