Windows Live Books uruchomione

Strona główna Aktualności

O autorze

Wystartowała kolejna, zapowiadana już jakiś czas temu usługa z rodziny Windows Live. Tym razem propozycja Microsoft dotyczy książek w formie elektronicznej. Konkretniej chodzi o przeszukiwanie zawartości książek oraz możliwość pobrania ich do czytania offline w formie dokumentu PDF. Całość integruje się z usługą Windows Live Search.

Serwis Windows Live Books obejmuje książki m.in. ze zbiorów bibliotek Cornell University, The British Library, The New York Public Library, The University of California oraz The University of Toronto, jak też wszystkie dodane przez prywatnych wydawców za pomocą innej witryny działającej już od maja - Windows Live Publisher Portal. Za jego pośrednictwem można zgłosić własne pozycje do publikacji - wystarczy, że posiada się prawa autorskie oraz numer ISBN książki.

Windows Live Books jeszcze raczkuje, ale już teraz przeszukiwanie daje imponujące efekty. Serwis umożliwia przeglądanie wyszukanej książki w dwóch panelach - po lewej zakładki do miejsc występowania zadanych słów kluczowych, po prawej pełny podgląd wybranej strony. Niestety trudno doszukać się na razie książek polskich, choć program dla wydawców jest ogólnoświatowy, więc w przyszłości być może ten stan rzeczy się zmieni.

© dobreprogramy
s