r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Live Hotmail Wave 4 z obsługą ActiveSync i nie tylko

Strona główna Aktualności

Serwisowi LiveSide udało się zebrać kolejne informacje o nowościach planowanych w następnej odsłonie poczty Windows Live Hotmail.

Najbardziej interesującą informacją jest fakt, że Windows Live Hotmail będzie obsługiwał usługę push e-mail za pośrednictwem Exchange ActiveSync. Dzięki temu posiadacze telefonów z obsługą ActiveSync będą mogli synchronizować pocztę, kalendarz i kontakty bezpośrednio z kontem Hotmail, bez pośrednictwa komputera.

Sporo usprawnień czeka też Hotmail w kwestii zabezpieczeń i ochrony antyspamowej. Funkcja zaufanych nadawców oznaczy zieloną ikonką e-maile, których nadawcy zostali rozpoznani i potwierdzeni jako prawdziwi - np. wiadomości od banków. Ciekawostką będzie też retroaktywne usuwanie niechcianych wiadomości, czyli usuwanie e-maili już odebranych do skrzynki jeśli w późniejszym czasie pojawią się nowe definicje czy filtry pozwalające je sklasyfikować jako SPAM. Oprócz tego warto zaznaczyć, że w nowym Hotmailu opcjonalnie będzie można korzystać z szyfrowania SSL podczas całej sesji, a nie tak jak obecnie - tylko na czas logowania.

r   e   k   l   a   m   a

Z innych nowości warto wymienić tzw. aktywne widoki umożliwiające na przykład obejrzenie bezpośrednio w Hotmailu filmu na YouTube, do którego link otrzymaliśmy w wiadomości e-mail albo edycję dokumentu przesłanego w załączniku dzięki integracji z Office Web Apps. Taki dokument będzie można po edycji od razu odesłać, bez pobierania na dysk. Nowy Hotmail będzie też oferować jedną, zintegrowaną listę kontaktów - nie tylko pocztowych, ale także z miejsc takich jak Facebook, LinkedIn czy MySpace.

Planowane nowości wyglądają bardzo ciekawie, pozostaje tylko czekać na ich udostępnienie w Windows Live Hotmail Wave 4. Kiedy to nastąpi - tego jeszcze dokładnie nie wiadomo, być może jakąś wskazówką jest zapowiedź premiery desktopowych aplikacji Windows Live Wave 4 na sierpień.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.