Windows Live Messenger ma już 10 lat

Strona główna Aktualności

O autorze

Dokładnie dzisiaj mija dziesiąta rocznica uruchomienia przez Microsoft komunikatora znanego obecnie pod nazwą Windows Live Messenger.

Uruchomiony w 1999 roku komunikator początkowo nazywał się MSN Messenger i promowany był na fali internetowych rozwiązań marki MSN (Microsoft Network). Wraz z wprowadzeniem na rynek Windows XP Microsoft poszerzył grono użytkowników komunikatora dzięki wbudowaniu specjalnej jego wersji - Windows Messenger - bezpośrednio w system. Dzisiejszą nazwę komunikator uzyskał 13 grudnia 2005 roku, kiedy został wcielony do rodziny Windows Live. Obecnie nie jest on już częścią żadnego systemu operacyjnego, można go pobrać oddzielnie lub w ramach pakietu Windows Live Essentials.

Niezależnie od nazwy większość użytkowników do dziś na komunikator Microsoftu mówi po prostu "MSN". Przez te dziesięć lat program zgromadził ogromną rzeszę użytkowników na całym świecie - miesięcznie Microsoft notuje 330 milionów aktywnych użytkowników. Także w Polsce ma on swoje miejsce na arenie komunikatorów, choć oczywiście - podobnie jak wszystkie "globalne" programy Instant Messaging - musi ustąpić miejsca krajowym gigantom.

© dobreprogramy

Komentarze