reklama

Windows Live Messenger reklamował malware

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Komunikator Microsoft Windows Live Messenger (następca MSN Messenger) przez kilka dni wyświetlał banner reklamowy, który mógł okazać się niebezpieczny dla użytkownika. Reklama dotyczyła aplikacji ErrorSafe, która rzekomo wykrywa i naprawia problemy z komputerem. W rzeczywistości ErrorSafe jest kategoryzowany jako złośliwe oprogramowanie (malware) i często instaluje się samodzielnie, bez zgody użytkownika i wyświetla wiele fałszywych alarmów skłaniających do kupna jakiegoś oprogramowania.

Umieszczanie złośliwego kodu w takiej formie jest szczególne niebezpieczne, gdyż często bannery pojawiają się na zaufanych witrynach, które z założenia powinny oferować bezpieczną zawartość. Microsoft potwierdził problem i przyznał się do błędu. Korporacja obiecała, że zweryfikuje swoją politykę akceptacji reklamodawców i w przyszłości taka sytuacja ma już się nie powtórzyć.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama